Pięć podstawowych praw ujawnionych przez Bashara obowiązuje wszędzie – w całym wszechświecie i wszystkich jego wymiarach. Od tych praw nie ma wyjątku ani odstępstw.

Oto one:

1. Istniejesz

Jeśli istniejesz w tej chwili, to znaczy, że twoja egzystencja jest wieczna. Zawsze istniałeś i zawsze będziesz istnieć. Możesz zmieniać formę egzystencji, ale nie możesz przestać istnieć. Nie musisz się więc bać śmierci czy unicestwienia.

2. Wszystko jest tutaj i teraz

Czas i przestrzeń są tylko iluzjami. Tak naprawdę istnieje tylko chwila obecna. Jednakże wszystkie nasze doświadczenia w czasie i przestrzeni są prawdziwe.

3. Wszystko jest jednym, a Jedność jest wszystkim

Wszyscy jesteśmy połączeni. Nawet najmniejsza cząstka wszechświata zawiera informacje o nim całym. Wszystko, co istnieje, to jedność. Choć wydaje się, że istnieją odrębne od siebie rzeczy, to tylko iluzja.

4. Wszystko, co dajesz od siebie, wraca do ciebie

Świat zewnętrzny jest odbiciem twojego wewnętrznego świata. Fizyczna rzeczywistość to w istocie zwykłe lustro, które jest tylko odbiciem twoich najsilniejszych przekonań i wiary. To, w co wierzysz, jest prawdziwe. Podobnie jak zwyczajne lustro, fizyczna rzeczywistość nie zmieni się, dopóki sam się nie zmienisz.

5. Jedyną stałą we wszechświecie jest zmiana

Oczywiście ta zasada dotyczy wszystkiego, z wyjątkiem pierwszych czterech zasad przedstawionych wyżej. One nigdy się nie zmieniają. Możesz się więc przyzwyczaić do wiecznie zmieniającej się egzystencji. Zaakceptuj to, a będziesz mógł rozkoszować się podróżą przez życie.

Do powyższych pięciu praw dochodzą jeszcze inne kwestie, które ujawnia Bashar. Oto kilka z najważniejszych koncepcji:

Wszystkie istniejące rzeczy są w istocie jedną rzeczą wibrującą w różnym tempie

Woda, lód i para wodna są tym samym, lecz o innych częstotliwościach. Podobnie sprawa wygląda z materią i energią – to dokładnie ta sama „substancja”, tylko o innych częstotliwościach wibracji. Można powiedzieć, że materia to zamrożona energia. Materia jest energią duchową, która wibruje w niższych częstotliwościach. Twoje ciało jest (w pewnym uproszczeniu) skrystalizowanym duchem. Twój duch nie znajduje się w organizmie. Twoje ciało jest zanurzone w duchu.

Odbierasz rzeczywistość tak, jak tego pragniesz

Nie musisz tworzyć rzeczywistości, ponieważ ona już istnieje. Wszystko, co musisz zrobić, to dostroić się do tych jej elementów, które pragniesz, by były częścią twojego życia. Odbieramy konkretne wersje rzeczywistości według tego, w co wierzymy. To, co dostajemy w życiu, jest więc uzależnione od osobistych przekonań. Jeśli mamy stuprocentowe zaufanie, że coś powinno wyglądać w określony sposób… tak właśnie będzie wyglądać.

Wszystko jest hologramem składającym się z wielu hologramów

Wszechświat jest skonstruowany holograficznie. My wszyscy jesteśmy holograficzni. Każda możliwa wersja naszej rzeczywistości jest holograficzna. Zawieramy w sobie wszystkie możliwe wersje rzeczywistości. Wszystkie hologramy (wersje rzeczywistości) zawarte są w nas. Ze wszystkich tych nieskończonych możliwości, sami wybieramy wersję, jaką przeżywamy. Nasza wyobraźnia stanowi swoiste archiwum wszystkich możliwych hologramów.

Uwierzyć to zobaczyć

Twoje przekonania określają rzeczywistość, jaką postrzegasz. Następnie dokonujesz interpretacji swojego postrzegania rzeczywistości. Robisz to automatycznie i zazwyczaj nieświadomie. Co dzieje się dalej? Reagujesz emocjonalnie na swoją interpretację rzeczywistości i zaczynasz o niej myśleć jako o jedynej prawdziwej rzeczywistości. Dopiero wówczas podejmujesz działanie. Robisz to w oparciu o swoje emocje i myśli.

Masz już wszystko, czego pragniesz

Skoro zawierasz w sobie wszystkie możliwe wersje rzeczywistości, to tak naprawdę masz już dostęp do wszystkiego. Wystarczy tylko dokonać wyboru. Kiedy modlisz się o coś, jest to zawsze coś, co już masz. Jest w zasięgu ręki. W rzeczywistości zatem modlisz się tylko o to, by dostrzec to, czego pragniesz.

CHCESZ POROZMAWIAĆ NA TEN TEMAT? DOŁĄCZ DO NOWEGO FORUM DYSKUSYJNEGO! BEZ CENZURY!

www.glebokaswiadomosc.pl/forum