weganski burger mac donald burger king (1)

Dobra wiadomość dla osób rezygnujących z mięsa! Popularna burgerownia wprowadza do wszystkich swoich sieci roślinne burgery Rebel Whooper. Wegetarianie nie są jednak zadowoleni, ponieważ roślinny zamiennik jest przygotowywany na tym samym grillu co mięso.

Rozpoczęła się największa premiera w historii marki Burger King. We wszystkich restauracjach sieci w 25 krajach w Europie, w tym w Polsce, wylądował dziś Rebel Whopper – pierwszy burger z roślinnym kotletem.

Roślinny zamiennik mięsa o smaku wołowiny

Recepturę roślinnego patty Burger King opracował z uznaną marką The Vegetarian Butcher, która od lat pracuje nad roślinnymi zamiennikami mięsa.Jesteśmy przekonani, że Rebel Whopper to alternatywa, na którą czekali wszyscy miłośnicy kultowego Whoppera – podkreśla David Shear, prezes Burger King EMEA, komentując historyczny przełom w sieci. – Jestem niezmiernie podekscytowany, że daliśmy Gościom naszych restauracji możliwość spróbowania Rebel Whoppera. Sami będą mogli ocenić czy czuć jakąkolwiek różnicę!

Roślinny, ale nie wegański burger?

Marka oficjalnie przyznała, że roślinne burgery są smażone na tym samym ruszcie co ich mięsne odpowiedniki. Nie podoba się to wielu weganom i wegetarianom, którzy twierdzą, że takie działanie odbiera sens wprowadzaniu roślinnego kotleta.

rebel whooper

Doceniam szczerość sieci, jednak rozumiem też rozczarowanie wegetarian. Z pewnością duża grupa osób na diecie bezmięsnej postrzega fakt smażenia burgera na tym samym grillu co mięso jako przeszkodę. Jest to zrozumiałe – toksyny i hormony z mięsa przenikają do tłuszczu, a następnie do roślinnego zamiennika.

Nie mniej jednak jest to bardzo dobry krok, który być może przekona nowe osoby do tego, że dieta wegańska może być równie smaczna co dieta bazująca na mięsie. Jeśli osoby, które regularnie jedzą w Burger Kingu zdecydują się nawet z czystej ciekawości wybrać roślinną alternatywę mięsa to jest to duża szansa na poszerzenie ich świadomości w zakresie diety roślinnej.

Roślinne opcje w największych sieciach – krok do dobrej zmiany

Rebel Whooper to nie pierwsza roślinna opcja w dużych restauracjach.  Wegański burger oraz kurczaki z roślinnego mięsa z KFC wchodzą do sprzedaży w kolejnych krajach. Póki co tylko McDonald’s zostaje w tyle za Burger Kingiem i KFC. Dostępna wyłącznie zimą limitowana Kanapka Drwala w dodatkowej wersji wegetariańskiej z kotletem warzywnym zamiast mięsa to oczywiście krok w dobrą stronę, ale klienci czekają na stałą ofertę roślinną.

 

Olej CBD opinie
www.CannabisMed.pl – zyskaj rabat 5% wpisując kod: GS5