przytulanie drzew dendroterapia

Las to nie tylko zwierzęta, ale przede wszystkim świat Drzew. Mają one swoje charaktery, osobowości, przesłania… Prawie każdy z nas ma opiekuna w postaci Drzewa, które wspiera, chroni, i może pomóc, jeśli tylko je o to poprosić. Będzie naszym przewodnikiem w rozwoju i chętnie oczyści aurę oraz ciała subtelne z wszelkich zawirowań i blokad. Drzewa Mocy i wieści od nich mogą być dla Ciebie wskazówką w różnych życiowych wyborach.

Dendroterapia, czyli pradawna praca z Drzewami Mocy

Zapomniana wiedza naszych przodków, wraca powoli do łask, a praktyka przytulania i słuchania drzew cieszy się coraz to nowym gronem odkrywców.

Sylwanoterapia (czyli przebywanie w otoczeniu drzew) z dawna znana jest jako naturalna metoda leczenia różnych dolegliwości. Z jej darów korzystały pokolenia natchnionych poetów i artystów, którzy wypoczywając w cieniu drzewnych mentorów, doznawali nagle olśnień, przypływów twórczości, przekazów. Natura w swej czułej opiece, zadbała o nasz gatunek już dawno temu, zanim ludzka stopa zaczęła wędrować po planecie, wyłaniając się z otchłani czasu.

Przez wieki prości ludzie z wszystkich zakątków świata intuicyjnie udawali się do lasu i tam zawierzali przewodnictwu naszych drzewnych braci. Korzystając z energii drzew leczy się różne dolegliwości, nie tylko ciała, ale przede wszystkim umysłu i ducha. Nie bez powodu, nawet lekarze zalecają rekonwalescentom kontakt z przyrodą i przebywanie wśród drzew.

Leczniczy wpływ drzew na nasze zdrowie i samopoczucie

Pewne ich właściwości są naukowo znane i udowodnione – jak choćby dobroczynny wpływ sosnowych lasów i olejków eterycznych na górne drogi oddechowe.

Ale drzewa potrafią i ofiarują nam znacznie więcej:

  • oczyszczają przestrzeń naszej aury,
  • przywracają pierwotną harmonię ludzkiej energetyki,
  • prowadzą do radosnych stanów beztroskiego, błogiego istnienia,
  • wzmacniają wolę, hart ducha,
  • napędzają wigorem do działania,
  • poszerzają intuicję,
  • ubogacają życie o przebłyski jasnowidzeń, albo prorocze sny,
  • napawają życiową odwagą,
  • uczą mądrego gospodarowania własnym czasem i zasobami.

Z pomocą drzew łatwiej uwolnisz lęk i nieprzyjemne emocje

Energia drzew jest też doskonałym antidotum na różnorodne lęki, pozwala je świadomie przepracować i puścić wszelkie napięcia. Dodają też ogrom sił witalnych. W ich towarzystwie objawiają się genialne pomysły, a czasem, kiedy przyłożysz ucho do kory…mogą popłynąć od drzewa bardzo osobiste wieści dla Ciebie, np. odnośnie tego, jakie kroki podjąć w życiu, lub jak rozwiązać dany problem.

Tą mityczną praktykę słuchania drzewnych wieści można rozwijać podczas swojej pracy wśród Drzew Mocy (na wspólne spacery zapraszam do Sebastiana z Szepty Kniei, który doskonale opanował technikę komunikacji z drzewami i może zdradzić Ci swoje tajniki). Właściwości drzew jest zatem dużo, a każde z nich wspiera, leczy, i pomaga na co innego, choć ich główna rola w harmonizowaniu naszej energetyki pozostaje spójna.

Najważniejsze jest to, że one pozwalają dotrzeć nam do tej najprawdziwszej części siebie, oraz wspomóc proces rozwoju duszy na zawiłych ścieżkach ziemskiej drogi. Bywa, że otulają serce czystą, pierwotną, obejmującą czule najprawdziwszą Miłością, i to stan tak cudny, którego nie sposób nawet opisać. 

Jak samodzielnie pracować i nawiązać kontakt z Drzewami?

Przede wszystkim należy być uważnym, choć drzewa czasem potrafią dawać nam dosadne znaki. Zrzucają pod nogi patyki, rozkołysują się jak idziesz, buchają falami energii, chwytają od spodu za nogi.. Piszczą i trzeszczą, to ich werbalna mowa. Do rąk ofiarują lecące liście. Trzeba porzucić mentalne ograniczenia i otworzyć się na to co drzewa mają nam do przekazania.

Drzewa często przyciągają nas do siebie… zapachem. Skóra ludzka działa podobnie jak kora drzew. Nasza naturalna powłoka ochronna też wydziela zapach, jednak zwykliśmy częściej używać słuchu i wzroku niż węchu, więc na wiele zapachów nie jesteśmy wyczuleni.

Gdy idąc lasem poczujesz od jakiegoś drzewa bardziej intensywny miły zapach, który Cię przyciąga – to być może jest to informacja „hej …czy masz ochotę przytulić się do mnie? mam dla Ciebie opowieść, baśń, która pomoże Ci w życiu. Posłuchaj, poczuj, zobacz”.  

Udaj się do lasu na wędrówkę i zobacz, które drzewo Cię zawoła. Podejdź do niego, przywitaj się, dotknij. Nawiąż z nim kontakt, postaraj się robić to intuicyjnie. Tak na prawdę każdy z nas to potrafi tylko… zapomnieliśmy jak się to robi. Poproś o prowadzenie, wskazówki, pobądź wśród drzew, a wypracujesz swoje własne metody kontaktowania się z nimi.

Na początek możesz zastosować prostą medytację – przytul się do drzewa, poczuj jego zapach, ugnij nogi w kolanach, poczuj jak zapuszczasz korzenie w Ziemi, poczuj mądrość drzewa, które silnie wrasta w Ziemię. Poczuj jego energię, poczuj jak oddychacie tym samym rytmem, popatrz w górę, na jego koronę, zobacz jak pięknie wzrasta dzięki silnym korzeniom. Możesz po prostu tak postać i pobyć sobie z tym drzewem wspólnie oddychając. Obserwuj co się stanie, poproś drzewo o poradę, o podzielenie się swoją mądrością.

Mi ostatnio drzewo podszepnęło, abym się tak nie śpieszyła… ,,Cierpliwości moja droga, zobacz ile czasu mi zajęło żeby tak urosnąć, a Ty byś chciała wszystko od razu, daj sobie czas, wszystko dzieje się dobrze, tylko wymaga czasu”.

Drzewa lubią, gdy mówić im jakie są kochane, wspaniałe, albo dziękować za to co dla nas robią. Lubią podziw, uznanie, docenienie. Głaskanie po korze. Bardzo ważna jest werbalizacja, można im śpiewać czy mówić wiersze, a ono po swojemu ożywia się i odpowiada. Dobrze im mówić, że się je kocha. Całować. Gdy sezon pozwala, kontakt na boso. Można pod nim siedzieć, oprzeć się plecami, lub położyć i stopami. Pytać też co u nich. Jak się czują, czego potrzebują

___________________

Artykuł powstał na bazie tekstów dostępnych na stronie https://szeptykniei.wordpress.com
Ich autor, Sebastian Czeremcha, prowadzi właśnie zbiórkę na wydanie swojej pierwszej książki ,,Szepty Kniei” – jeśli interesuje Cię praca z drzewami to w tej książce znajdziesz na prawdę ciekawe informacje! https://pomagam.pl/szeptykniei – pod tym linkiem możesz pomóc Sebastianowi w wydaniu zbioru swoich leśnych opowieści.

gleboka swiadomosc grupa

Poziel się swoimi doświadczeniami!