joga dla odcinka szyjnego

Praca przy komputerze, zła pozycja podczas spania, przeciążenia wskutek ćwiczeń fizycznych, stres… to tylko kilka czynników, które mogą mieć negatywny wpływ na Twój kręgosłup. Częstym problemem zarówno wśród młodych, jak i starszych osób, jest ból w odcinku szyjnym kręgosłupa. Co zrobić, gdy boli szyja? Jednym ze sposobów samopomocy jest joga dla odcinka szyjnego kręgosłupa.

W jaki sposób joga może pomóc na ból szyi? 

Podczas ćwiczeń jogi, które zostały opracowane specjalnie tak, aby działać na odcinek szyjny kręgosłupa i mięśnie się tam znajdujące, wszystkie napięcia zostają zredukowane. Mięśnie się rozluźniają, kręgosłup staje się bardziej elastyczny, usprawnia się przepływ energii. Regularnie wykonywane ćwiczenia jogi w dużym stopniu przyczynią się do tego, że ból w odcinku szyjnym zacznie ustępować.

Joga to element samopomocy, jeśli ból nie ustępuje warto zwrócić się do sprawdzonego osteopaty, chiropraktyka, fizjoterapeuty, który zleci odpowiednie badania i pomoże w bardziej zaawansowany sposób.

Joga na ból kręgosłupa szyjnego – bezpieczny zestaw ćwiczeń

Ćwiczeń na ból kręgosłupa szyjnego znajdziecie w sieci na prawdę sporo. Szczególnie jeśli mówicie po angielsku. Bez obaw, po polsku też znajdzie się wiele wartościowych materiałów – jeden z nich chcę pokazać Wam w tym wpisie.

Joga to bezpieczny sposób, aby zredukować ból i dyskomfort w odcinku szyjnym. Ćwiczenia zaprezentowane w tym zestawie trwają około 20 minut, są przyjemne i idealne dla osób, które nigdy w życiu nie miały styczności z jogą. Możesz bez obaw wykonać te ćwiczenia, a efekt odczujesz już po pierwszym razie!

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=QCw3L7MhUJs[/embedyt]

Jeśli chcesz maksymalnie zredukować ból w odcinku szyjnym kręgosłupa zamień swoją poduszkę na odpowiednio dobraną poduszkę ortopedyczną. Podkreślam ODPOWIEDNIO!, gdyż źle dobrana może nasilać problemy. Poduszki mają różną twardość i grubość, udaj się do specjalistycznego punktu gdzie doradzą Ci jaki model będzie dla Ciebie odpowiedni.

gleboka swiadomosc grupa
Poziel się swoimi doświadczeniami!