Zmiana nie jest nowa. Jest to fundamentalny aspekt ludzkiego doświadczenia – mówi dr Gisela Wendling.

Praktycznie każdy pragnie mniejszej lub większej zmiany w swoim życiu: czasami dotyczy to poglądów, traumy, schematu myślowego, czy nawyku, którego chcemy się pozbyć, a niekiedy chodzi o potrzebę kluczowych zmian w życiu zawodowym lub osobistym. 

Właśnie po to powstał MoveOn Camp z profesjonalną metodą i świetnymi wykładowcami, którzy pomogą przestać się bać zmiany, zainicjować ją i wdrożyć „tanecznym krokiem”,  bo w dużej mierze odbędzie się to przez różne formy pracy ruchem. MoveOn Camp to miejsce, gdzie można bezpiecznie zaprosić zmianę do swojego życia. To festiwal świadomej pracy z ciałem, którego starannie przemyślany program powstał w oparciu o The Wendling Liminal Pathways Change Framework, uniwersalny model procesu zmiany. 

Autorka tego modelu, dr Gisela Wendling to ekspertka z 25-letnim doświadczeniem w przeprowadzaniu osób i organizacji przez trudne momenty transformacji, prowadziła także badania terenowe nad rdzennymi kulturami w Ameryce Południowej, Afryce Południowej i Australii. Efektem jej pracy jest opracowanie metody przechodzenia przez zmianę w życiu z wyróżnieniem trzech kluczowych etapów, które nazywamy: przebudzeniem (separation), tyglem transformacji (liminality) oraz integracją (integration). To w oparciu o ten schemat będą się odbywały zajęcia przez kolejne dni MoveOn Camp. 

3 fazy zmiany – od starego do nowego

The Wendling Liminal Pathways Change Framework™ to przewodnik po podstawowym wzorcu zmiany, ilustrujący te jej trzy podstawowe fazy oraz dynamiczną interakcję między wewnętrznym procesem przechodzenia przez zmianę a zewnętrznym wsparciem, które pomaga kierować i ugruntować tę zmianę. Słowo liminal pochodzi z łaciny i oznacza próg. Podkreśla, że ​​zmiana jest procesem przekraczania progu – od starego do nowego. Liminalność to po prostu obrzęd przejścia. 

Ramy tego procesu mają uniwersalne zastosowanie – od jednostek przez organizacje i społeczności, a nawet po większe systemy społeczne. Pomagają przechodzić zmianę, wyjaśniać niejednoznaczności, czy służyć jako szablon do projektowania zmian.

Podczas MoveOn Campu spędzimy 4 dni na wspólnej pracy z ruchem, z dźwiękiem, świadomym oddechem, zabawą w naturze. Każdy z nas osobno, ale też wszyscy razem pokonamy próg zmiany – od starego do nowego – poprzez doświadczenie kolejnych etapów zmiany.

 

close

Już nas opuszczasz? Pobierz BEZPŁATNĄ medytację!

Zapisz się do newslettera, a link do nagrania otrzymasz w wiadomości.

Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Przyjemna praktyka na co dzień 🙂