Ormus, Sananga i Kakao Ceremonialne – 3 substancje na poprawę zdrowia i samopoczucia

Co to jest Ormus? Jak działa Sananga? Czym różni się zwykłe kakao od Kakao Ceremonialnego? Działanie na poziomie placebo, czy faktycznie te substancje mają niezwykłe właściwości, które pomagają poczuć się inaczej? W tym wpisie omówię skład tych substancji i ich potencjał wpływu na nasz organizm.

Ormus, Kakao i Sananga to 3 substancje tradycyjnie wykorzystywane w procesach przywracania zdrowia i pełnego potencjału człowieka. Są to 3 zupełnie różne substancje. Nie są to psychodeliki, ani substancje zmieniające świadomość, jednak ich regularne stosowanie wpływa na zmianę percepcji.

Wspierają rozwój świadomości i pracę z ciałem i emocjami w subtelny, ale zauważalny sposób.

Dostępne na >>> www.LasSzamana.pl <<<


Moim zdaniem to idealne rozwiązania dla osób, które nie szukają mocnych bodźców, a którym zależy na uważnym i stopniowym poznawaniu siebie. Nie są to doświadczenia graniczne takie jak ceremonia Ayahuasca, czy Kambo – to substancje działające bardziej delikatnie, co nie oznacza, że mniej skutecznie!


Kakao Ceremonialne – dlaczego nazywane jest Napojem Bogów?

Zacznę od kakao, ponieważ mam z nim największe doświadczenie. Z kakao jest jak z innymi substancjami – na jedne osoby zadziała mocniej, inne ledwo odczują efekt. Wszystko zależy od stopnia wrażliwości. Na mnie mocno pobudzająco działa nawet gorzkie kakao w proszku, takie jak można dostać w sklepie.

Kakao ceremonialne parokrotnie dało nawet lekko psychodeliczny efekt. Uwielbiam jego działanie i jeśli nigdy nie miałeś styczności z taką formą kakao to gorąco zachęcam Cię do spróbowania, bo Kakao Ceremonialne to nie jest zwykłe kakao!

https://lasszamana.pl/Kakao-Ceremonialne

Co to jest Kakao Ceremonialne?

Kakao Ceremonialne to gęsta pasta kakaowa zazwyczaj sprzedawana w twardych, zbitych bryłkach lub rozłupanych kawałkach.

To najprawdziwsze, nieodtłuszczone i nieprzetworzone kakao – takie, jakiego od setek lat używała rdzenna ludność Ameryki Południowej i Afryki do ceremonialnych rytuałów.

A to dlatego, że ceremonialne kakao zawiera szereg substancji, które wpływają na:

 • podniesienie naszej energii
 • poprawę samopoczucia
 • relaks lub pobudzenie (w zależności od rodzaju oraz ilości jaką spożyjemy)
 • wzmocnienie organizmu
 • uwolnienie emocji
 • otworzenie serca, rozbudzenie empatii i miłości
 • otworzenie się na głębokie, duchowe wglądy w siebie

Kakao Ceremonialne to naturalny euforyk i substancja empatogenna. Idealnie sprawdza się podczas kręgów, spotkań ze znajomymi, pięknie otwiera na głębokie i szczere rozmowy z serca.

Dodaje energii do wielogodzinnych tańców, wędrówek, czy intensywnego dnia w pracy – pomaga się skoncentrować i zachować spokój nawet w stresujących momentach.

Parokrotnie zdarzyło mi się doświadczyć mocnych procesów po wypiciu kakao – wzmożona uważność i świadomość ciała, delikatne doznania psychodeliczne, wglądy, uwolnienie smutku i tłumionej autoagresji, wybaczenie sobie, wielogodzinne pobudzenie, szczere, uzdrawiające rozmowy z przyjaciółmi.

Dzieje się tak dlatego, że kakao ceremonialne zawiera takie składniki jak anandamid, fenyloetyloamina, flawonoidy z grupy flawanoli, tryptofan i oczywiście teobromina.

,,Dawniej teobromina wykorzystywana była w medycynie jako środek nasercowy, moczopędny, a także w leczeniu astmy oskrzelowej. Udowodniono, że alkaloid ten działa silnie diuretycznie i spazmolitycznie. Stosowany był także w terapii antymiażdżycowej oraz niewydolności nerek z obrzękami. Obecnie teobromina uważana jest za środek stymulujący, którego przyjmowanie może wpływać rozluźniająco. Małe dawki rozszerzają naczynia krwionośne mózgu, naczynia wieńcowe serca, a także te występujące w nerkach. Lepsze ukrwienie mózgu przekłada się z kolei na poprawę procesów myślowych. Pomimo korzystnego wpływu tego alkaloidu na człowieka, teobromina jest jednak szkodliwa dla niektórych zwierząt domowych, np. psów czy kotów.” – czytaj więcej >>> Teobromina | Theobrominum

Co więcej…

Picie kakao ceremonialnego jest bardzo zdrowe!

Kakao ceremonialne to superfood, czyli bardzo mocno skondensowane w odżywcze substancje pożywienie.

Zawiera ono bardzo dużą ilość składników mineralnych takich jak

 • potas – kluczowy dla prawidłowego funkcjonowania mięśni oraz serca i układu krążenia,
 • wapń – ważny dla zdrowia kości,
 • magnez – konieczny, aby radzić sobie ze stresem i , ułatwiający organizmowi radzenie sobie ze stresem oraz zmęczeniem na poziomie tkankowym,
 • żelazo – kluczowe w procesie tworzenia się czerwonych krwinek,
 • miedź – odpowiedzialną za transport żelaza w organizmie.

Jak smakuje kakao ceremonialne?

Bardzo intensywny, kwaskowaty smak, nie przypomina to sklepowego ,,kakao’’ w proszku, ale nie ukrywajmy – produkty jak ,,Puchatek’’ to zupełnie inna bajka, która z prawdziwym kakao ma niewiele wspólnego.

Kakao warto przygotowywać na różne sposoby i szukać ulubionych kombinacji. Niektórzy dodają chilli lub innych przypraw (raz nawet dodawałam oregano, aby zrobić kakao wg. 5 przemian – bardzo ciekawy smak, polecam spróbować), a inni wolą zmiksować z daktylami i wypić na słodko. Kakao przygotowuje się w specjalny sposób, z zachowaniem odpowiedniej temperatury (max. 60*C, choć niektórzy twierdzą, że powinno to być nawet 50*). Można użyć ciepłej wody lub mleka roślinnego (nie poleca się krowiego). Porcja dla 1 osoby to ok. 30 – 50 g kakao. Warto spróbować kilka razy z różnymi dawkami i zobaczyć jakie nam najlepiej odpowiadają. To bardzo odżywczy dla ciała i ducha napój.


Więcej o kakao ceremonialnym dowiesz się z tych artykułów:
>>>> Kakao Ceremonialne – Medycyna Serca

>>>> Przepisy na przygotowanie Ceremonialnego Kakao


Kakao ceremonialne – czy warto?

Zdecydowanie! Nie jest to najtańsza rozrywka, cena za 50g zaczyna się od 15,99 zł, ale korzyści picia takiego napoju są warte swojej ceny. Kakao ceremonialne faktycznie warto stosować ceremonialnie – z intencją i pełną uważnością, jednak mniejsze dawki świetnie sprawdzają się z rana, aby dodać energii na cały dzień.

Ormus – czyli monoatomowe złoto

Zwany także kamieniem filozoficznym, Ormus to tajemnicza substancja, która od wieków służyła do poszerzania świadomości i pogłębiania wglądów. O Ormusie mówi się, że jest to prawdziwa, żywotna esencja, kamień filozoficzny, białe złoto. Jak działa Ormus i co w sobie zawiera?

Staro hebrajczycy nazywali Ormus Drzewem Życia. Ormus to monoatomowe złoto – rozszczepione na mono cząsteczki atomy złota.

Ormus to suplement mineralny, który poprawia naszą percepcję. Posiada tzw. m-materię, czyli naturalnie występujące cząsteczki, które są niemożliwe ujrzenia ludzkim okiem. To orbitalnie przegrupowane cząstki atomowe, znane również jako ORME.

https://lasszamana.pl/Ormus

,,M-materia znajduje się w oceanicznej i morskiej wodzie, wielu roślinach, a nawet żyznych glebach. Innymi słowy, jest ona pewną odrębną, niecodzienną grupą metali szlachetnych, uwięzionych w cząstkach o nieznanej dzisiejszej wiedzy naukowej formie. Ormus to specyfik, w skład którego wchodzi zmaterializowana forma m-materii. Są to rozszczepione metale szlachetne, znajdujące się w niecodziennym stanie skupienia. Ormus opisywany jest jako krystalicznie czysty materiał budulcowy uniwersum lub jako sprecypitowana (wytrącona) forma fotonów, czyli światła.’’


Dowiedz się więcej tu: >>>> Ormus – Monoatomowe złoto, Eliksir Bogów


Jak działa Ormus?

Uważa się, że zawarte w ormusie składniki mineralne wzmacniają nasz organizm i równoważą pracę narządów i organów. W naturalny sposób uzupełniają wszelakie niedobory i pomagają zachować dobrą kondycję.

Co więcej, Ormus jest znany ze swoich właściwości oczyszczających – zarówno na poziomie fizycznym, jak i energetycznym.

Ormusowi przypisuje się takie właściwości jak:

 • Niwelowanie metali ciężkich
 • Ograniczenie starzenia się komórek
 • Wzmocnienie procesów odbudowy i regeneracji komórek ciała
 • Oczyszczenie umysłu z blokad i fałszywych przekonań
 • Pogłębienie świadomości i lepsze zrozumienie funkcjonowania wszechświata
 • Doładowanie energetyczne ciała i umysłu

Jak stosować Ormus?

Istnieją różne rodzaje ormusu, które różnią się składem. W zależności od naszych potrzeb możemy wybrać taką mieszankę, która ułatwi świadome śnienie, albo otworzy serce, czy uwolni od lęku.

Ormus nie jest powszechnie dostępny, dostać go można w nielicznych miejscach np. w sklepie www.lasszamana.pl.

Z dawkowaniem należy uważać i zacząć od niewielkich dawek 1-4 krople w pierwszym tygodniu stosowania. Następnie zwiększamy, ale nigdy nie więcej niż 10 kropli. To potężna substancja, która może mieć na nas bardzo duży wpływ. Należy uważnie wejść w ten proces i obserwować zachodzące w nas zmiany.

Sananga – lecznicze krople do oczu

Sananga całkowicie różni się od Ormusu i Kakao Ceremonialnego, które są stosowane doustnie. Sananga to krople do oczu, które wytwarza się z odpowiednio dobranych ziół.

Od tysięcy lat Sananga jest wykorzystywana przez rdzennych mieszk

ańców Brazylii i Peru.

Tradycyjnie, Sananga była i jest nadal stosowana przez Indian podczas rytuału oczyszczania, kiedy potrzebują pozbyć się niepożądanej energii i wyklarować umysł. Często wykorzystują ją także podczas polowań, aby łatwiej i szybciej zdobywają zwierzynę.

Krople do oczu Sananga wyostrzają również pozostałe zmysły, co sprawia, że człowiek potrafi zauważyć więcej detali. Wykorzystuje się je do zjednoczenia się ze światem roślin i zwierząt, aby umożliwić lepsze zrozumienie zachodzących w nich zjawisk.

Sananga poprawia wrażliwość naszych zmysłów – przede wszystkim wzroku.

Właściwości Sanangi

 • Poprawa wzroku – wyraźniejsze kolory i poprawa ostrości
 • Redukcja wad wzroku – Sananga to naturalny wspomagacz, którego dobroczynne właściwości poleca się każdemu, kto ma kłopoty ze wzrokiem
 • Równowaga – Sananga wspiera zachowanie równowagi pomiędzy ciałem, duszą, a światem natury.

Jak stosować Sanangę?

Są to krople do oczu, które należy przechowywać w lodówce, aby nie straciły swoich właściwości.

Sananga nie są zwyczajnymi kroplami, ich aplikacja wiąże się z odczuwaniem nieprzyjemnego kłucia, pieczenia oraz bólu.

Podaje się jedną krople do worka spojówkowego. Następnie należy w spokoju poleżeć i wprowadzić swój umysł w stan medytacji. Ułatwia to proces oczyszczania ciała, jak również i duszy. Krople należy stosować raz na kilka dni, natomiast po dwóch tygodniach zrobić dłuższą przerwę w stosowaniu.

Sananga pozytywnie wpływa na wszelkie schorzenia i wady wzroku takie jak zaćma, jaskra czy AMD. Krople niwelują też efekt zamglenia – wzrok staje się wyraźniejszy, a barwy znacznie intensywniejsze.


Dowiedz się więcej >>> Sananga – Amazońska medycyna na poprawę wzroku


 

Nie bagatelizuj potęgi natury

Choć wszystkie te substancje są naturalne, to ich działanie może być bardzo mocne. Nie należy stosować tych produktów w celach rozrywkowych, czy jako zastępstwo używek. Pokora i szacunek, a także zachowanie uważności pomogą Ci odkryć pełny potencjał pracy z tymi substancjami.


Sprawdzone Ormus, Sanga i Kakao Ceremonialne dostępne na >>> www.LasSzamana.pl <<<


Jakie są Wasze doświadczenia z Kakao, Ormusem lub Sanangą?

close

Już nas opuszczasz? Pobierz BEZPŁATNĄ medytację!

Zapisz się do newslettera, a link do nagrania otrzymasz w wiadomości.

Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Przyjemna praktyka na co dzień 🙂