trening autogenny audio

Trening autogenny Schultza to jedna z najlepszych i najszybszych metod pomagających zmniejszyć poziom stresu, oczyścić umysł i wejść w głęboki kontakt z Twoim ciałem. To bardzo przyjemne, relaksujące i rozwijające doświadczenie. Trening autogenny w 20 minut pomoże Ci zagłębić się w siebie i nabrać nowej energii!

Co to jest trening autogenny Schultza?

Trening autogenny to technika relaksacji neuromięśniowej, polegającej na wywołaniu poprzez autosugestię doznań podobnych do stanu hipnozy oraz wewnętrznej medytacji. Trening polega na stopniowym przenoszeniu uwagi na poszczególne partie ciała np. stopa, łydka, następnie udo itd. W połączeniu z oddechem osoba, które wykonuje ten trening rozluźnia kolejne obszary ciała.

Jak wykonać trening autogenny?

W sieci można znaleźć kilka nagrań prowadzących przez trening autogenny. Ja polecam nagranie przygotowane przez Panią Elżbietę Krzyżaniak-Smolińską. Załóż słuchawki, usiądź, lub połóż się wygodnie i odkrywaj siebie!

 

Trening autogenny redukuje stres natychmiastowo

Trening autogenny pomaga w ,,powrocie do siebie” i odkrywaniu swojej istoty. Dzięki tej technice jesteś w stanie w ciągu kilku minut wyciszyć się, zrelaksować, zaopiekować sobą. Technika ta cudownie rozluźnia mięśnie, a przy tym wycisza umysł i pomaga wejść w stan głęboki stan medytacyjny/trans. To bardzo przyjemne doświadczenia, które pozytywnie wpływają na ciało i umysł. To metoda polecana każdemu, kto doświadcza stresu na co dzień, a także sportowcom oraz wszystkim, którzy chcą się po prostu zrelaksować.

Trening autogenny podnosi wibracje

Z moich obserwacji wynika, że trening autogenny w szybkim tempie podnosi wibracje ciała. Jest to wyraźnie wyczuwalne, szczególnie jeśli wykonujemy go leżąc. Gdy wprowadzisz się już w stan głębokiej relaksacji zaczniesz całkowicie inaczej odczuwać swoje ciało! To prosty sposób, aby poczuć energię swojego ciała i sposób w jaki ona wibruje. Żyjąc w ciągłym biegu większość z nas nie ma czasu, aby wejść w głęboki kontakt ze swoim ciałem i duszą. Trening autogenny to Twój moment sam na sam ze sobą. To ciekawe doświadczenie, które może być dobrą podstawą do dalszego zgłębiania swojej natury.