waporyzacja konopi BioHemp.pl

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się czym właściwie jest waporyzacja konopi? Dlaczego mówi się o tym, że jest zdrowszą alternatywą palenia? Jakimi argumentami kierują się osoby zadowolone z tej metody przyjmowania konopi i dlaczego uzyskują pozytywne efekty?

Sam proces waporyzacji nie jest skomplikowany. Polega na podgrzaniu materiału, którym może być np. susz, do określonej temperatury za pomocą strumienia ciepłego powietrza (konwekcja) lub powierzchni przekazującej ciepło (kondukcja). Ważne jest, aby temperatura była na tyle niska, aby zapobiec spalaniu materiału, ale jednocześnie na tyle wysoka, aby z ziół uwolniły się substancje aktywne. Takie substancje (np. kannabidiol, czyli CBD) wraz z parą wdychane są do płuc, skąd dostają się do organizmu.

Waporyzacja jest najbardziej znana właśnie użytkownikom konopi zarówno tym, którzy stawiają na THC, jak i tym, którzy cenią prozdrowotne właściwości CBD i innych kannabinoidów. Sam proces nie nakłada jednak takich ograniczeń – waporyzacja będzie też świetnym sposobem na wykorzystanie mniej i bardziej komercyjnych ziół wykorzystywanych w aromaterapii czy medycynie naturalnej.

Zalety waporyzacji konopi

  • Waporyzacja jest zdrowsza – waporyzacja to świetna, zdrowa alternatywa dla palaczy konopi. Chociaż dym z konopi jest mniej szkodliwy niż dym papierosowy, nie oznacza to, że jest zdrowy. Wręcz przeciwnie – podczas spalania oprócz pożądanych substancji aktywnych wdychamy również szkodliwe produkty uboczne zawarte w dymie. Mogą to być m.in. zanieczyszczenia znane z  toksycznych i rakotwórczych właściwości. Podczas waporyzacji ich obecność jest drastycznie zmniejszona – para z waporyzatora składa się głównie z kannabinoidów, natomiast dym z jointa składa się głównie z substancji niepożądanych. Pamiętaj, że dym z palącej się bibułki też nie jest zdrowy. W przypadku waporyzatora nie trzeba się tym martwić.

  • Waporyzacja jest wydajniejsza – para uzyskana z waporyzatora pozwala wydobyć z rośliny niemal wszystkie substancje aktywne. Posługując się ponownie przykładem konopi podczas spalania około 20-30% THC może ulec zniszczeniu, a nawet 50% może „uciec” z częścią dymu, który nigdy nie dociera do naszych płuc. Dotyczy to oczywiście również innych substancji aktywnych. Dlatego korzystając z waporyzatora narażamy się na znacznie mniejsze straty.

  • Waporyzacja zwiększa biodostępność kannabinoidów – wiele substancji aktywnych zawartych w roślinach jest po prostu bardziej biodostępnych poprzez waporyzację. Przez płuca szybciej dostają się do krwioobiegu niż np. przez układ pokarmowy. Przyjmowane doustnie znacznie zmniejszają biodostępność substancji ze względu na prawdopodobieństwo rozpadu w przewodzie pokarmowym.

waporyzacja konopi BioHemp.pl

  • Waporyzacja pomaga poczuć lepszy smak i aromat  – jeśli szukasz ciekawych wrażeń smakowych, również tutaj waporyzator Cię nie zawiedzie. Para jest bardzo delikatna, aromatyczna i przyjemna dla zmysłów.

  • Waporyzacja jest dyskretna i wygodna – para z waporyzacji mimo intensywnego smaku nie pachnie tak intensywnie jak dym. Dzięki temu możesz spokojnie używać go w domu i w miejscach publicznych, nie przeszkadzając nikomu. Dodatkowym atutem jest możliwość zakupu waporyzatora przenośnego, który jest dyskretny i niejednokrotnie bardzo ładny.

  • Waporyzacja jest ekonomiczna i ekologiczna – jak wszyscy wiemy, w dzisiejszym świecie mamy ogromny problem ze śmieciami. Dlatego dobrze jest ograniczać je wszędzie, gdzie to tylko możliwe. Waporyzator pomaga zmniejszyć ilość odpadów. Eliminuje konieczność używania fajek, bibułek, filtrów itp. Nasze ulubione zioła możemy waporyzować bez wyrzucania dziesiątek torebek herbaty czy opakowań po suplementach. Dlatego nasze zdrowie, portfel i planeta mogą skorzystać na waporyzacji.

waporyzacja konopi BioHemp.pl

Najlepsze urządzenie do waporyzacji

Oczywiście istnieją specjalne urządzenia do waporyzacji. Raczej nikt nie będzie zaskoczony ich nazwą – są to po prostu waporyzatory. Mogą być one stacjonarne lub przenośne. Wykorzystujące metodę konwekcji lub kondukcji. Przeznaczone do suszu, olejków, czy wosków. Wybór waporyzatora to kwestia osobistych preferencji i finansów. Warto jednak zwrócić uwagę na niektóre funkcje – dla własnego bezpieczeństwa.

Przy wyborze urządzenia do waporyzacji najważniejsza jest jego budowa. Temperatury, choć znacznie niższe niż podczas spalania, nadal będą wysokie – dlatego waporyzator musi być zbudowany z trwałych, dobrej jakości materiałów. Niektóre z tanich urządzeń mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia użytkownika lub po prostu bardzo szybko ulec zniszczeniu. Nie mniej ważne jest zwrócenie uwagi na izolację tzw. ścieżki pary, czyli drogi, którą pokonuje ona od ziół do naszych ust. Kupując waporyzator upewnij się, że ścieżka pary jest oddzielona od elektronicznych elementów. Ma to kluczowe znaczenie, aby uniknąć wdychania potencjalnie szkodliwych oparów.

Zaufaj profesjonalistom. Jeśli czegoś nie wiesz – śmiało pytaj!

BioHemp.plBezpieczne waporyzatory, a więc takie, które będą długo służyły, a podczas waporyzacji nie będą uwalniać toksycznych substancji znajdziesz w sklepie BioHemp.pl. Urządzenia oferowane przez BioHemp posiadają wszystkie niezbędne certyfikaty, a waporyzacja przy ich pomocy zapewnia aromatyczną parę wolną od szkodliwych substancji. Są pod pewnym względem uniwersalne, wszechstronne i spełniają najbardziej zróżnicowane wymagania. Waporyzatory posiadają w zestawie odpowiednie adaptery, co sprawia, że możemy w nich odparowywać nie tylko susz roślinny. Niektóre modele mają możliwość odparowywania olejków, koncentratów czy wosków.

waporyzacja konopi BioHemp.plNa szczególną uwagę zasługuje nowość – Waporyzator wodny SOC – Dabbing Wax. To przenośny zestaw do pracy z koncentratami, woskami oraz do innych żywicznych produktów roślinnych – do dabbingu. Urządzenie można rozłożyć na trzy różne części – rozpylacz stalowy z ceramicznym pojemnikiem, podstawę zawierającą inteligentny chip dostosowujący się do grzałki rozpylacza oraz szklaną sekcję do napełniania wodą, chociaż urządzenie może działać również bez wody. SOC zawiera inteligentny chipset, który z łatwością i skutecznie uzyskuje potrzebną temperaturę w zależności od wybranego ustawienia.

Teraz, gdy już wybrałeś w BioHemp.pl dobrej jakości i co najważniejsze – bezpieczne urządzenie, czerp korzyści z tego, co oferuje waporyzacja konopi.

 


Przeczytaj także:


Źródło: ecoreactor.org