Czy naszą Planetę czekają zmiany, jak wielu przewiduje? A jeśli nie, to co ci wszyscy jasnowidzowie dostrzegają? Zbiorową wizję? Powinniśmy się modlić? Czy możemy coś na to poradzić? Czy też sprawa jest, niestety, beznadziejna?

Wszystkich odpowiedzi już Ci udzieliłem, przy okazji powracających rozważań o czasie. [poprzednie rozdziały księgi, przyp. redaktora]

  • Chodzi o to, że ,,wszystko, co się kiedykolwiek zdarzy, już się zdarzyło”?

Właśnie.

  • Ale CO takiego już się wydarzyło? Jak?

Wszystko. Wszystko już się wydarzyło. Każda możliwość istnieje jako fakt dokonany.

  • Jak to możliwe? Nadal nie rozumiem, jak to możliwe. 

W takim razie wyłożę to w sposób bardziej przystępny. Czy przyglądałeś się, jak dzieci wykorzystują płyty CD do gry na komputerze?

  • Owszem.

Czy nie intrygowało Ciebie, skąd komputer wie, jak reagować na każdy ruch, jaki dziecko wykonuje joystickiem? To wszystko zapisane jest na dyskietce.

Komputer wie, jak zareagować na każdy ruch joysticka, ponieważ każdy możliwy ruch został już wprowadzony na dyskietkę, razem z właściwą reakcją. (…) To nic ,,niesamowitego”. To tylko technologia. A jeśli uważasz, że technologia gier komputerowych to dopiero coś, co powiesz na technologię wszechświata?

Przedstaw sobie Kosmiczne Koło jako taką płytę CD. Wszystkie zakończenia już istnieją.

Wszechświat nie może się doczekać, które wybierzesz tym razem.

A gdy gra dobiegnie końca, bez względu na wynik, obojętne, czy wygrasz przegrasz czy zremisujesz, wszechświat zaproponuje ci następną rozgrywkę.

  • Więc Bóg to nic więcej niż CD?

Nie ujmował bym tego tak. Ale w całym dialogu staram się ilustrować pojęcia tak, aby każdy mógł je objąć umysłem. Uważam, że porównanie z CD jest udane.

Pod wieloma względami życie jest niczym płyta CD. Wszystkie możliwości istnieją i już zaistniały. Ty wybierasz tę, której pragniesz doświadczyć. 

Dotyczy to także kwestii ,,zmian” na Ziemi.

Przewidywania jasnowidzów na temat czekających waszą planetę zmian są prawdziwe. Udało im się wejrzeć w ,,przyszłość” i zobaczyć. Pytanie tylko, którą ,,przyszłość” ujrzeli? Jak w przypadku zakończenia gry na CD – istnieje więcej wersji.

W jednej z nich Ziemię ogarną zburzenia, w innej – nie. Właściwie wszystkie scenariusze już się rozegrały.

A zatem, jeśli uważasz, że byłoby ciekawie, gdyby te wszystkie proroctwa się spełniły, skup na nich całą swoją uwagę, a sprowadzisz to na siebie. A jeśli uznasz, że chciałbyś doświadczyć innej rzeczywistości, skup się na niej, a przyciągniesz taki wynik. (…) Jeśli nie podoba Wam się obrany kierunek, zmieńcie kurs. 

Cytat z ,,Rozmowy z Bogiem” tom III, Neal Donald Walsch