Kordyceps testosteron

Testosteron to hormon szczególnie ważny dla mężczyzn, nie mniej jednak kobiety też go potrzebują. Jeśli zastanawiasz się jak naturalnie zwiększyć jego poziom to mam dla Ciebie rozwiązanie! Kordyceps to rodzaj grzyba, który od wieków stosowany jest w medycynie chińskiej jako naturalny środek zwiększający poziom męskiego hormonu – testosteronu!

Poziom testosteronu wśród mężczyzn spada

Zmiany w społeczeństwie, siedzący tryb życia, role społeczne w jakie wchodzimy, dieta, ilość snu – to wszystko ma wpływ na poziom naszych hormonów. Pewien eksperyment rozpoczęty w latach 80 wskazuje na to, że wśród mężczyzn z roku na rok spada ilość tego hormonu! W skali roku poziom tego hormonu spada średnio o 1,2%, czyli zmniejszył się już o 17%,  od początku trwania eksperymentu. To co najmniej niepokojące.

Olej CBD opinie
www.CannabisMed.pl – zyskaj rabat 5% wpisując kod: GS5

Dlaczego testosteron jest ważny

Odpowiedni poziom testosteronu pełni dla mężczyzn bardzo ważną rolę. Odpowiada m.in. za:

  • libido,
  • przyrost masy mięśniowej,
  • produkcję plemników,
  • wzmacnianie kości,
  • w okresie dojrzewania za powiększenie i rozwój członka i jąder oraz obniżenie barwy głosu.

U kobiet testosteron także pełni dość istotne funkcje. Wpływa na:

  • prawidłowe funkcjonowanie jajników;
  • wytrzymałość kości;
  • prawidłowy poziom libido.

Ogółem testosteron odpowiada za witalność, zdrowe serce, dobry nastrój i wiarę w siebie. Co ciekawe ,,kobiety sukcesu”, czyli panie, które np. są aktywne w biznesie, prowadzą własne przedsiębiorstwa, udzielają się publicznie etc. mają wyższy poziom testosteronu niż średnia dla kobiet!

Kordyceps
Cordyceps – suszony kordyceps

Kordyceps zwiększa poziom testosteronu

Można naturalnie zwiększyć poziom testosteronu. Kordyceps to rodzaj grzyba występującego w rejonie Wyżyny Tybetańskiej i Himalajów. Pasterze pasący trzodę w tych rejonach zauważyli, że zwierzęta, które spożywają te grzyby są bardziej żywotne. Nauka zainteresowała się tym grzybem i szybko zaczęto go uprawiać, aby wytwarzać z niego suplement diety.

Kordyceps dodaje energii, poprawia witalność i przypisuje się mu właściwości podnoszące poziom testosteronu, które chętnie są wykorzystywane w medycynie chińskiej.  W badaniach* z wyizolowanymi komórkami jąder naukowcy zauważyli, że kordyceps zwiększa uwalnianie testosteronu z komórek Leydiga (komórki występujące w gonadach męskich, pełniące funkcje odżywcze i wytwarzające androgeny).  W innych badaniach** na gryzoniach dowiedziono, że po doustnym podaniu kordyceps wykazał zależne od dawki podwyższenie poziomu testosteronu.

Substancje aktywne w grzybach rodzaju kordyceps 

Dzięki zawartości kordycepiny kordyceps wykazuje także działanie przeciwwirusowe i przeciwnowotworowe. Kordyceps reguluje także poziom glukozy we krwi. Kordycepsowi przypisuję się także działanie zwiększające metabolizm i wydolność płuc – ekstrakt z kordycepsu to popularny wśród sportowców suplement, który zwiększa witalność i dodaje sił.

Poniższa tabela przedstawia szczegółowy wykaz aktywnych biologicznie substancji występujących w kordycepsie wraz z przypisanymi do nich właściwościami.

kordyceps testosteron jak zwiekszyc
źródło: http://colway.pl/informacje/newsy/284-biostymulujace-wlasciwosci-entomopatogenicznych-grzybow-rodzaju-kordyceps

Źródła:

http://colway.pl/informacje/newsy/284-biostymulujace-wlasciwosci-entomopatogenicznych-grzybow-rodzaju-kordyceps

https://portal.abczdrowie.pl/co-to-jest-testosteron

*Hsu C, Huang Y, Tsai S, Sheu C, Huang B. In vivo and in vitro stimulatory effects of Cordyceps sinensis on testosterone production in mouse Leydig cells. Life Sci. 2003;73(16):2127-2136. [PubMed]

Huang B, Hsu C, Tsai S, Sheu C, Leu S. Effects of Cordyceps sinensis on testosterone production in normal mouse Leydig cells. Life Sci. 2001;69(22):2593-2602. [PubMed]

**Huang Y, Leu S, Liu B, Sheu C, Huang B. In vivo stimulatory effect of Cordyceps sinensis mycelium and its fractions on reproductive functions in male mouse. Life Sci. 2004;75(9):1051-1062. [PubMed]

Chang Y, Jeng K, Huang K, et al. Effect of Cordyceps militaris supplementation on sperm production, sperm motility and hormones in Sprague-Dawley rats. Am J Chin Med. 2008;36(5):849-859. [PubMed]
gleboka swiadomosc grupa
Poziel się swoimi doświadczeniami!