Na czym polega integracja cienia? Czym tak naprawdę jest cień w naszej psychice? Jak zaburzenia psychiczne przejawiają się w życiu osoby wysoce kreatywnej? Jakie potencjały skrywa mroczna strona naszej natury? Co zrobić z lękiem przed śmiercią? Na te pytania odpowiada Dawid Okoński, artysta teatru i trener pracy z ciałem w rozmowie na kanale Głęboka Świadomość TV. 

,,Nie raz miałem takie doświadczenia, że im więcej kreatywności i twórczości było w moim życiu, tym więcej stanów psychotycznych. Teraz naukowcy to udowadniają, było mnóstwo geniuszy, którzy mieli borderline, aleksystymię, różne rodzaje zaburzeń. Tak naprawdę, kiedy my się łączymy z siłą kreatywności w nas samych, łączymy się z tak głębokimi archetypami tworzenia i zniszczenia. To jest wielka odpowiedzialność. Łączymy się po prostu z absolutem, który nie jest ,,łagodną bozią”, tylko wielką, potężną mocą życia. Porządek rodzi się z chaosu.” – Dawid Okoński, fragment wywiadu.

Zobacz całość na YouTube:

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=vpqiwzzb1xo[/embedyt]

 

Nie dajmy się zwariować! Działamy. Uwalniamy. Procesujemy. Doświadczysz pracy Dawida w 6 polskich miastach:


www.facebook.com/okonski.art/events/


?  Dawid Okoński – Artysta Teatru, podkreślający w działaniach artystycznych terapeutyczny aspekt pracy z ruchem i oddechem. W swoich działaniach czerpie z doświadczenia ścieżki kreatywnej oraz źródeł teatru. Fascynat psychologii głębi. W swych badaniach poświęca szczególną uwagę na wnikanie w przestrzeń snu, również tego śnionego na jawie. Pasjonat natury, szamanizmu i holistycznego podejścia do ludzkiego zdrowia. Pracuje technikami dramowymi z dziećmi, uczy mindfulness oraz realizuje autorskie eksperymenty artystyczne zaangażowane społecznie.

Zapraszam do subskrybowania kanału Głęboka Świadomość TV – niebawem kolejne materiały!